Jerzy Dudek urodził się 23 marca 1973 roku w Rybniku. W piłkę grał już jako uśmiechnięty mały chłopiec, natomiast swoje pierwsze profesjonalne kroki na świeżej i pachnącej murawie rybnickiego boiska stawiał podczas nauki w szkole zawodowej. Dudek swoją drogę do wielkiego świata piłkarskich sukcesów rozpoczął w miejscowym klubie Concordia Knurów. Początkowo grał w drużynie juniorów, ale dzięki swojemu ewidentnemu talentowi do kopania piłki, szybko dostał szansę na występy w III- ligowej drużynie, gdzie występował przez cztery lata. Później miał oferty m.in. z Górnika Zabrze i Odry Wodzisław, ale pod koniec 1995 roku zdecydował się przejść do pierwszoligowego Sokoła Tychy. 'Dudi' zaliczył swój seniorski debiut w ekstraklasie w drużynie Sokoła Tychy w sezonie 1995/96. Po zagraniu tylko 15 meczy, holenderski Feyenoord zauważył w nim znakomity potencjał i wykonał błyskawiczny ruch ściągając go na De Kuip. Latem 1996 roku pojawił się już w Rotterdamie. Co prawda w swoim pierwszym sezonie 1996/1997 nie zagrał ani razu, za to od następnego (1997/1998) wystąpił już we wszystkich meczach ligi holenderskiej. W sezonie 1998/1999 Feyenoord zdobył mistrzostwo Holandii, a Dudek wybrany został najlepszym bramkarzem Holandii. W sezonie 1999/2000 ponownie zdobył to trofeum, i dorzucil do swojej kolekcji tytuł Najlepszego Piłkarza Holandii!!! W 2000 roku Dudek otrzymał Piłkarskiego Oskara i wybrany został na najlepszym Polskim Piłkarzem roku. 30 sierpnia 2001 podpisał 5 letni kontrakt z angielskim Liverpoolem, klub z Anfield Road pozyskał Jurka za 4,8 mln funtów i tym samym stał się najdroższym Polskim piłkarzem. Według fachowców plasowany jest w pierwszej dziesiątce najlepszych bramkarzy świata, dokładnie mówiąc na szóstym miejscu. Lecz wiele osób, w tym my - autorzy tej strony, uwarzamy go za najlepszego bramkarza na świecie. W dzień po podpisaniu nowego kontraktu zapewnił sobie wraz z Reprezentacją Polski awans do finałów Mistrzostw Świata w Korei i Japonii. 5 stycznia 2002 roku został ponownie wybrany na Najlepszego Piłkarza Polski. W bramce Reprezentacji Polski zajmuje pierwsze miejsce i jeżeli będzie w tak świetnej formie jak przez ostatnie lata to pozostanie w niej możliwe, że nawet do końca kariery.
Jerzy Dudek jest zarówno szczęśliwym mężem (żona Mirella) jak i ojcem (syn Alexander oraz dwie córki Wiktoria i Natalia). / (źródło: wikipedia)

"25 maja 2005 roku Jerzy Dudek wraz ze swoją drużyną Fc Liverpool stanie przed szansą zdobycia tytułu klubowego Mistrza Europy, jeżeli tylko uda NAM się pokonać Ac Milan!"

Trzymamy kciuki i gorąco kibicujemy!

25.05.2005, godz. 23:30 - i udało się! FC LIVERPOOL zdobył Puchar Europy i to w dużej mierze dzięki kapitalnej postawie Naszego Bohatera - Jurka Dudka. JUREK - jesteś najlepszy!

 


Życiorys

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REDAKCJA | REKLAMA
All Rights Reserved | JERZY DUDEK .com, nieoficjalna STRONA BRAMKARZA LIVERPOOL FC i Reprezentacji Polski
Prowadzenie serwisu: Mirek Szul | Copyright © 2005 JerzyDudek.com.

meble, portal meblowy, branża meblarska, meble kuchenne, tapicerowane, krzesła, stoły, meble biurowe, fotele - 4MEBLE.pl